איך בוחרים כיסא מחשב?

כסאות יד 2שיקולים כספיים, ארגונומיים וכמובן התאמה אישית הם חלק בלתי נפרד מהתהליך של בחירת כיסא מחשב. במאמר הבא נסביר מה החשיבות של כסא מן הסוג הזה וכיצד בוחרים אותו מתוך הדגמים הרלוונטיים.

בחירה נכונה של כסא מחשב היא משימה מורכבת יותר מכפי שנהוג לחשוב. קודם כל, קיימים פערים של עשרות אחוזים בין כסא מחשב יד שניה לבין כיסא חדש. אם מוסיפים למשוואה את העובדה שלא כל כיסא חדש הוא בהכרח טוב יותר מאשר דגם מוצלח של כיסא מחשב יד 2, מבינים מדוע מדובר על תהליך שדורש השקעה של זמן ומחשבה.

מעבר לכך, קיים גם השיקול הכספי. כיסאות מחשב חדשים אמנם יקרים יותר מכיסאות מחשב יד שנייה, אך לעיתים הם מספקים פתרונות ייחודיים שלא ניתן להשיג באף דרך אחרת. אז נכון שהשאיפה היא לחסוך בהוצאות, אולם זה בטוח לא אמור לבוא על חשבון שיקולים של אורטופדיה, ארגונומיה ובעיקר בריאות הגב והשלד.

טיפים לבחירת הכיסא המתאים – באופן אישי

החדשות הטובות הן שניתן לשמור על כלל ברזל שתקף לגבי כל סוגי הכיסאות: התאמה אישית. אם מציבים את ההתאמה האישית בראש סדר העדיפויות, מגדילים את הסיכוי לכך שהכיסא שייבחר בסופו של דבר הוא גם זה שיהיה הכי מתאים לצרכים ולדרישות שעל הפרק. יתרה על כך, התאמה אישית כבר כוללת בתוכה את העניין של מסגרת התקציב.

הנה למשל כמה טיפים שיכולים לסייע לבחירת כסא חדש או דגם של כסא מחשב יד שניה בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד והלקוחות:

א. הגדירו את מסגרת התקציב – החשיבות של כיסא מחשב באה לידי ביטוי במשך הזמן שאנו משתמשים בו. בגלל שהשימוש במחשב משותף כיום לגברים ונשים בכל הגילאים, גם בבית וגם בעבודה, יש ביקוש גבוה מאוד לכיסאות גבוהים. המשמעות היא שקיימים גם דגמים חדשים שלא היו קיימים בעבר ופערי מחירים בין היצרנים ובין הכיסאות. אז אם לא רוצים לחרוג מתוך מסגרת התקציב ולשלם ביוקר, רצוי להגדיר מראש כמה כסף מוכנים להשקיע.

ב. בדקו את ההתאמה הארגונומית – לכל אחד ואחת מאיתנו יש מבנה גוף מעט אחר וגם העדפות שונות לגמרי מבחינת ישיבה ממושכת מול מחשב. אם רוצים לבחור נכון כיסא מחשב, השיקול המרכזי הוא בכלל לא כספי אלא רפואי. בהקשר הזה, הטיפ הוא לבדוק את ההתאמה הארגונומית של הכיסא אל המטרות ואל ההרגלים. בין היתר, עושים את זה כאשר בודקים מה אפשרויות הכוונון של כל כיסא, עד כמה הוא יכול לעלות ולרדת, מהן האפשרויות מבחינת התנוחה לגב וכן הלאה.

ג. המלצות – אפשר לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה ולבדוק איזה כיסא כבר הוכיח את עצמו אצל אנשים אחרים. אמנם על טעם וריח קשה להתווכח וגם מבנה הגוף האישי מהווה כאמור פקטור משמעותי במערכת השיקולים, אבל ניתן לצרף את ההמלצות ולהתייחס אליהן בערבון מוגבל אם רוצים להכריע בין 2-3 דגמים ספציפיים.

עם מי מתייעצים לגבי כיסא מחשב?

גם כיסא מחשב יד 2 וגם כיסא רגיל אפשר לבחור אחרי שמתייעצים עם בעלי מקצוע. המטרה של התייעצות עם בעלי מקצוע היא לשמוע על הדגמים החדשים, לקבל טיפים לפי מסגרת התקציב ולברר לגבי אפשרויות רלוונטיות.

לבסוף, התייעצות עם בעלי מקצוע היא הזדמנות מעולה לברר על עלויות נלוות כגון שינוע, פירוק והרכבה וכן הלאה. אז אם יש לך שאלות, המומחים של אורגד מגידו בע"מ ישמחו לעמוד לרשותך מיד לאחר השארת פרטים.